Site icon Radio Rodzina

Dodaje skrzydeł – pacjenci o historycznej zbiórce dla dzieci z rakiem

Zbiórka przerosła oczekiwania nie tylko organizatorów, ale także tych, którzy leczenie onkologiczne znają z pierwszej ręki – pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy. Specjaliści podkreślają, że zebrane środki będą potrzebne na każdym etapie terapii: od precyzyjnej diagnostyki genetycznej, przez nowoczesne leczenie, aż po długotrwałą rehabilitację.

– Myślę, że jest to rytm, który się wybija do głowy i potrafi pojawić się w każdym momencie każdego dnia. To coś, co łapie za serce – mówi dr Monika Mielcarek-Siedziuk, pediatra, transplantolog kliniczny z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK we Wrocławiu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/01-dr.mp3

Lekarka podkreśla także ogromną siłę małych pacjentów. – Maja to prawdziwa fighterka – podkreśla dr Monika Mielcarek-Siedziuk.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/02-dr.mp3

– Dzieci czują emocje rodziców – dodaje dr Monika Mielcarek-Siedziuk.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/03-dr.mp3

Dla pacjentów kliniki zebrana kwota ma bardzo konkretny wymiar — oznacza nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz szerszy dostęp do terapii.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/dr-o-dzialaniu.mp3

Maja – pacjentka Kliniki Onkologii Dziecięcej USK we Wrocławiu – opowiada nagraniu piosenki z Bedoesem (Nagranie udostępnione dzięki uprzejmości TVP 3 Wrocław).

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/Maja.mp3

– Oglądając łzy same napływały – mówi Zuzanna Mazur, pacjentka Kliniki.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/01zuza.mp3

Zuzanna ma 19 lat, choruje na ostrą białaczkę szpikową. Studiuje kryminologię w Kielcach i co miesiąc przyjeżdża do wrocławskiej kliniki na leczenie.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/02-zuza.mp3

Jej mama, Katarzyna Mazur, przyznaje, że obie nie mogły oderwać się od ekranu podczas trwania akcji.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/01-mama-zuzy.mp3

– Ta akcja dodaje siły, dodaje skrzydeł – dodaje Katarzyna Mazur.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/03-mama-zuzy.mp3

O wczorajszej zbiórce i jej znaczeniu opowiadają także pani Iza i pani Magda — mamy małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2026/04/mamy.mp3

Zebrane środki to nie tylko rekordowy wynik finansowy, ale przede wszystkim realna pomoc dla dzieci walczących z chorobą nowotworową oraz wsparcie dla ich rodzin i lekarzy na każdym etapie leczenia. Fundacja Cancer Fighters uruchomiła stronę, która będzie stanowić centrum transparentności: https://dissnaraka.cancerfighters.pl/

ZOBACZ TAKŻE:

Exit mobile version