Site icon Radio Rodzina

Komu wieje wiatr? – Retrospektywa filmów Terrence’a Malicka w Kinie Nowe Horyzonty

Na początku grudnia w Kinie Nowe Horyzonty rusza wyjątkowy projekt filmowy, który – jak mówi jego kurator Adam Krośnicki-Midoń – jest szansą, by po latach ponownie zanurzyć się w świecie jednego z najbardziej enigmatycznych i wizjonerskich twórców współczesnego kina. Pod hasłem „Komu wieje wiatr?” widzowie obejrzą sześć dzieł Terence’a Malicka.

– Inicjatywa nie ogranicza się jedynie do Wrocławia – mówi Adam Krośnicki-Midoń, kurator projektu KNH.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2025/11/01-knh.mp3

– Jest chodzącą enigmą – zauważa kurator retrospektywy.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2025/11/02-knh.mp3

– W czasach, gdy współczesna kinematografia ucieka się do hałasu i szybkiego montażu, filmy Malicka proponują coś przeciwnego: szept, wyciszenie – tłumaczy kurator projektu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-knh.mp3

W programie sześć jego najważniejszych filmów.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2025/11/04-knh.mp3

Kurator podkreśla, że kino Malicka może stać się dla widzów rodzajem duchowej przestrzeni, okazją do wyciszenia, zadania sobie pytań o własną drogę i kierunek, w którym zmierzamy.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2025/11/05-knh.mp3

Na rozmowę zapraszamy w piątek 27 listopada o godz. 16:10.

Mat. Pras.

Szczegóły na stronie Kina Nowe Horyzonty dostępne TUTAJ.

Exit mobile version