-Zdaliśmy test po wtargnięciu rosyjskich dronów do Polski. Polaryzacja w polskiej polityce nie zniknie z powodu dronów. To cisza przed burzą. Wraca konflikt dot. miasta. Padły zapowiedzi referendum. Pytanie, czy organizatorzy się czegoś nauczyli po wiosennej porażce? Dochodzą silne sygnały z prokuratury, że oskarżenia wobec Jacka Sutryka trafią do sądu. Prezydent będzie musiał się bronić przed zarzutami. – mówił w „Porannym Gościu” prof. Robert Alberski (UWr).
Czy Polska i NATO zdały egzamin po wtargnięciu rosyjskich dronów do Polski? Jak wytłumaczyć słowa Donalda Trumpa o pomyłce? Czy minister Radosław Sikorski powinien zastąpić premiera Donalda Tuska? Jak dalej potoczy się konflikt w dolnośląskiej PO? Czy tym razem dojdzie do referendum we Wrocławiu? – pytaliśmy politologa.
-Wydaje się, że zdaliśmy test po wtargnięciu rosyjskich dronów do Polski, mówi politolog, prof. Robert Alberski (UWr).
-To mógł być błąd. Ale niezależnie od tego, nie jestem zadowolony z całej tej sytuacji – powiedział Donald Trump, pytany przez dziennikarzy o wydarzenia w Polsce. Jak wytłumaczyć jego wypowiedź?
Czy zakończy się spór na linii MSZ – Pałac Prezydencki? -Polaryzacja w polskiej polityce nie zniknie z powodu dronów, które przeleciały przez granicę
Politolog ocenił także ponad miesiąc prezydentury Karola Nawrockiego.
Minister Radosław Sikorski ma predyspozycje, by zostać premierem, ale nie wydaje się, by chciał wikłać się w konflikt z Donaldem Tuskiem.
Na koniec rozmowy politologa pytaliśmy o spór w dolnośląskiej PO pomiędzy wiceministrem Michałem Jarosem, a Renatą Granowską. – To cisza przed burzą. Wraca konflikt dot. miasta. Padły zapowiedzi referendum, uważa profesor Robert Alberski.
POSŁUCHAJ:
