Site icon Radio Rodzina

Ty nowa, Ty nowy – dla Ukrainy odnowy

Wrocławska firma Hirely, przy wsparciu Credit Agricole, Santander Consumer Banku, Invest in Wrocław oraz TEB Edukacji, realizuje unikalny projekt szkoleniowy z obszaru IT, kierowany głównie do ukraińskich uchodźców wojennych. Projekt „Ty nowa, Ty nowy – dla Ukrainy odnowy” to dowód na to, że w prowadzeniu biznesu chodzi często o coś więcej niż tylko zysk. W tym wypadku to sposób na mądre pomaganie, które z jednej strony łączy potrzeby przebywających w Polsce Ukraińców z oczekiwaniami polskiego rynku pracy IT, a z drugiej wybiega w przyszłość, zapewniając Ukrainie kadry, które pomogą podnieść kraj z gospodarczej zapaści wywołanej eskalacją rosyjskiej wojny.

– Firmy w Polsce borykają się z problemami personalnymi w wielu obszarach, w szczególności w branży IT,  a proces rekrutacyjny odpowiedniego specjalisty może trwać do kilku miesięcy, co pochłania masę środków finansowych i energii zespołu rekrutacyjnego – mówi Filip Majchrowski – prezes firmy Hirely i pomysłodawca projektu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2022/11/01-gielda.mp3

– Drugi etap to płatny staż – dodaje Filip Majchrowski.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2022/11/02-gielda.mp3

– Obywatele Ukrainy stanowią w tej chwili jedną czwartą mieszkańców Wrocławia. Każdy projekt, który pozwoli im normalnie funkcjonować, godnie żyć jest dla nas ważny zarówno ze względów społecznych, jak i budżetowych – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2022/11/03-gielda.mp3

– Credit Agricol od samego początku kryzysu wojennego na Ukrainie uczestniczy we wszelkich akcjach w zakresie poprawy jakości życia dla Ukraińców – mówi Mateusz Tur – kierownik zespołu programowania w Credit Agricole.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2022/11/04-gielda.mp3

Yuliia Ostrovska uczestniczka programu pilotażowego podzieliła się z nami wrażeniami.

– Kiedy zobaczyłam możliwość wzięcia udziału kursu, pomyślałam, że to będzie bardzo dobry start – dodaje

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2022/11/05-gielda.mp3

Zarówno staże, jak i możliwość podjęcia zatrudnienia możliwe są w obu partnerskich bankach. Projekt realizowany jest zgodnie z planem, a spółka Hirely planuje kolejne edycje programu, licząc na to, że projekt stanie się wzorcem dobrych praktyk dla podobnych działań w innych regionach Polski.

Exit mobile version