Zawartko i Kimso w „Porannym …

fot. RR

Wycofany z programu festiwalu Malta w Poznaniu spektakl "Golgota Picnic" – przedstawienie, które brutalnie narusza uczucia religijne chrześcijan będzie można zobaczyć za darmo w najbliższy piątek w stolicy Dolnego Śląska w Teatrze Polskim.

Kto jest odpowiedzialny za to działanie?

mówiła Maria Zawartko – radna miasta Wrocławia

Jest reakcja środowisk katolickich na obrażający uczucia religijne spektakl Golgota Picnic. W modlitwę włączają się wrocławskie zakony i środowiska świeckie.

Kilkanaście osób modliło się wczoraj przed Teatrem Polskim we Wrocławiu o nawrócenie dla twórców, artystów i osób promujących obrażający chrześcijan spektakl "Golgota Picnic".

Swoje stanowisko w tej sprawie wyraziła dolnośląska solidarność, część radnych miasta Wrocławia, a także radni województwa dolnośląskiego:

mówił Kazimierz Kimso – przewodniczący dolnośląskiej "Solidarności".

W wielu wrocławskich kościołach tych dniach jedną z intencji jest modlitwa przebłagalna za grzech publicznego bluźnierstwa jakim jest Golgota Picnic. W modlitwę ekspiacyjną włączają się też wrocławskie Karmelitanki i Boromeuszki. Wspomniana wyżej intencja dołączona została do modlitw ofiarowywanych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dziś o godz. 17.00 kolejne spotkanie modlitewne osób, pod Teatrem Polskim.

W piątek o godz. 19.45 członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej, zapraszają do udziału w modlitwie różańcowej, w kręgach do 15 osób, przed Teatrem Polskim przy ul. Zapolskiej. Modlitwa będzie miała charakter ekspiacyjny za planowaną projekcję bluźnierczego pseudo-spektaklu.

POSŁUCHAJ


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content