Zawada i Krzyżanowski w #Poranny …

fot. Radio Rodzina

Zgodnie z ustawą dekomunizacyjną mają zmienić się nazwy niektórych ulic we Wrocławiu m.in. Armii Ludowej, 9 Maja, Zygmunta Berlinga – te ulice wg IPN-u mają zniknąć ze stolicy Dolnego Śląska. O tym ostatecznie zdecyduje jednak Rada Miasta.

W #Porannym Gościu zapytaliśmy wrocławskich radnych, co sądzą o tym projekcie.

 - Żyjemy w XXI wieku, od komunizmu minęło już wiele czasu. Nadawanie nazw ulic to pewien przywilej – mówi Marcin Krzyżanowski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości:

– Myślę, że każdy będzie rozważał te zmiany w swoim sumieniu, wątpliwość mamy co do Armii Ludowej – dodaje Małgorzata Zawada z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza z Platformą Obywatelską, drugi Poranny Gość:

W mediach ostatnio mogliśmy słyszeć z kolei o germanizacji Wrocławia. Dwóch niemieckich architektów zostanie patronami ulic na Nowych Żernikach.

– Nowe Żerniki nawiązują do słynnej wystawy WuWa, która przeszła do historii architektury światowej. We Wrocławiu jesteśmy spadkobiercą tej wystawy, ten wniosek złożyli polscy artyści:

– dodaje Katarzyna Zawada.

Radny Krzyżanowski z kolei mówi, że trzeba zwrócić uwagę na głosy mieszkańców:

Radni na dokonanie decyzji mają rok

Na łamach wrocławskiej prasy ukazała się informacja, że jeszcze w listopadzie Klub Radny Rafała Dutkiewicza mogą opuścić Renata Granowska i Agnieszka Rybczak. Co dalej z koalicją? Pytaliśmy dziś Małgorzatę Zawadę – radną klubu Rafała Dutkiewicza z PO. – Musimy poczekać, decyzja nie została jeszcze przez nikogo podjęta.

Jeśli radne odejdą z klubu, największym klubem będzie Prawo i Sprawiedliwość.

– mówił Marcin Krzyżanowski.

Radnych miasta pytaliśmy także o plebiscyt na prezydenta naszego miasta

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content