XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”

fot. Radio Rodzina

W niedzielę 10 października w całej Polsce oraz w ośrodkach polonijnych za granicą obchodzony jest Dzień Papieski. Zaplanowano Msze Św., konferencje, spotkania dla rodzin czy koncerty. Wolontariusze będą też zbierać datki dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas Eucharystii na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Dzień Papieski jest dziełem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT), która powstała w 1999 r. jako pokłosie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

Działalność FDNT to m.in. fundusz stypendialny dla zdolnej, niezamożnej młodzieży z mniejszych miast. „Przez te 20 lat co roku pomagamy mniej więcej 2,5 tys. studentom i uczniom szkół średnich i podstawowych, żeby mogli się uczyć w dobrych szkołach i iść na dobre studia” – poinformował ks. kard. Kazimierz Nycz.

We Wrocławiu zaplanowano dwa miasteczka rodzinne (10 oraz 17 października w parafiach na Sępolnie i Karłowicach), a także koncert pieśni patriotyczno-religijnych. O szczegółach opowiada ks. Bartosz Mitkiewicz, duszpasterz młodzieży Fundacji oraz organizator.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Dzień Papieski organizowany jest od 2001 r. w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 r. Tego dnia, oprócz ogólnopolskiej kwesty na ulicach i parafiach na fundusz stypendialny, w całym kraju odbywają się dyskusje poświęcone Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu i modlitwy w łączności z papieżem, a także koncerty mu poświęcone.

Zob. też.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content