XV Festiwal Dyni w Ogrodzie …

fot. Radio Rodzina

W najbliższą niedzielę (14 października) każdy, kto odwiedzi wrocławski Ogród Botaniczny spotka Fryderyka Chopina, Jana III Sobieskiego czy Marię Skłodowską – Curie. Postaci wykonane są z dyni.

Paweł Fedorow z Ogrodu Botanicznego mówi, że to niezwykła impreza ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Już od 2004 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje Dolnośląski Festiwal Dyni.

– To wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz imprez na Dolnym Śląsku, dodaje biolog.

Tradycyjnie odbędą się konkursy na największą, jak i najdziwniejszą dynię. Ogrodnicy przywiozą okazy o imponujących rozmiarach, niespotykanych kształtach, kolorach i walorach smakowych. Podczas konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą dynię odbędzie się degustacja, niekiedy bardzo wykwintnych, dań. Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu wystawców. Będzie można kupić przeróżne dynie jadalne i ozdobne oraz miody, oleje roślinne, przyprawy i bogaty asortyment zdrowej żywności, a także wyroby rękodzielnicze. W programie imprezy plener plastyczny „Symbole Polski”. Zaplanowano kiermasz oraz wiele wystaw, gier, zabaw i konkursów dla dzieci. Już na kilka dni przed Festiwalem warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego na spacer, aby zobaczyć przygotowane przez ogrodników i plastyków fantazyjne dekoracje z różnokolorowych dyń.

Dolnośląski Festiwal Dyni rozpocznie się o 14 października o godz. 10.00. ZAPRASZAMY! 

POSŁUCHAJ:

cz. 1

cz. 2


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content