Wspólnota Vera Icon szuka Bożego piękna

fot. Radio Rodzina

Wspólnota Vera Icon skupia artystów tworzących sztukę chrześcijańską. Po co nam współczesna sztuka chrześcijańska? Jaką rolę odgrywa wiara w Boga w twórczości artystów? O tym między innymi opowiedzieli nam w audycji „Dziś w Kościele” Małgorzata Janas i Jakub Wójcik ze wspólnoty Vera Icon.

Myślę, że głównym problem ze sztuką chrześcijańską współczesną jest taki, że trudno znaleźć dobrą sztukę chrześcijańską. Nie wystarczy tworzyć wizerunki świętych, nie wystarczy tylko odnosić się do Pisma Św. albo do innych popularnych motywów. Ważne, żeby robić to w sposób dobry, taki, który swoją formą nie będzie zniechęcał, nie będzie odrzucał, nie będzie zbyt pompatyczny, nie będzie kiczowaty. Dla mnie bardzo ważne było znaleźć takich twórców dla których ta forma będzie ważna i właśnie w Vera Icon takich znalazłem. My bardzo duży nacisk kładziemy na jakość naszych dzieł – podkreśla Jakub Wójcik.

Pracę też powinny nas przemieniać. To co robimy powinno przynosić dobre owoce. Tak jak muzyka może stworzyć w Tobie jakiś dobry nastrój. Sztuka wartościowa to taka, która nie dosyć, że jest ponadczasowa, to też wywołuje w nas jakieś dobro i motywuje nas do jakiegoś dobra – mówi Małgorzata Janas.

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4

cz. 5

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content