Wróblewski #PORANNYGOSC o kandydacie DRS …

fot. Radio Rodzina

Dolnośląski Ruch Samorządowy udzielił rekomendacji Jerzemu Michalakowi w starcie w wyborach na prezydenta Wrocławia w 2018 r. Rafał Dutkiewicz, lider ugrupowania od tej kandydatury się odciął.

 -To przedwczesny ruch, który zaszkodził kandydatowi – tak sprawę w „Porannym Gościu” Radia Rodzina komentował Paweł Wróblewski – przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Rafał Dutkiewicz w listopadzie ubiegłego roku zapowiedział, że nie wystartuje w przyszłorocznych wyborach. Coraz częściej jako kandydata ze środowiska prezydenta wymienia się Jacka Sutryka, dyrektora departamentu spraw społecznych we wrocławskim urzędzie.

– Z pewnością pomaga w tym konflikt na linii rząd – samorząd w kwestii kompetencji.

Przewodniczącego pytaliśmy także, czy widziałby się jako prezydent miasta Wrocławia.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku. Z Pawłem Wróblewskim rozmawialiśmy także o protestach lekarzy rezydentów, przyznaniu św. Jadwidze Śląskiej tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska.

Lekarze rezydenci wznowili protest głodowy. Nie pomogło spotkanie z premier rządu Beatą Szydło.

– Konkrety nie padły, wznawiamy protest głodowy i czekamy na wiążące decyzje ze strony rządu – oświadczył wczoraj wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski, po spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, Paweł Wróblewski skomentował protesty lekarzy.

– Protest lekarzy przerodził się w protest polityczny.

Postulatami rezydentów są m.in. finansowanie ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat, zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych oraz poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Św. Jadwiga Śląska Honorowym Obywatelem Dolnego Śląska taką uchwałę podjęli radni sejmiku województwa dolnośląskiego. W mediach rozpętała się dyskusja czy tytuł ten powinien być przyznany świętej.

komentował Paweł Wróblewski – przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego, który dodaje, że to wyraz wdzięczności za to, że ktoś taki jest i może być wzorem także dla samorządowców.

W zapisach regulaminu widnieje zapis, że można honorować osoby zmarłe, dodaje Wróblewski.

Centrale uroczystości w Trzebnicy z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej odbędą się 14-16 października.

POSŁUCHAJ:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content