Wojewoda w #PORANNYGOSC o remoncie …

fot. Radio Rodzina

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przekazał na ręce abp. Józefa Kupnego umowę dotacyjną na przebudowę i remont Muzeum Archidiecezjalnego. Dzięki temu, zbiory muzeum będą mogły być odpowiednio eksponowane i m.in. słynną Księgę Henrykowską będzie mogła obejrzeć większa liczba zwiedzających.

 - To wielki sukces dla Dolnego Śląska, kultury polskiej, ale przede wszystkim Archidiecezji wrocławskiej i abp. Józefa Kupnego – mówił w „Porannym Gościu” Radia Rodzina wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak:

Według projektu, po remoncie około 5 tys. zabytków oraz kilkadziesiąt tysięcy dzieł bibliotecznych posiadanych przez archidiecezję będzie eksponowanych w nowoczesny, interaktywny sposób.

 - Myślę, że to dobry kierunek pokazywania sztuki – dodaje wojewoda:

Kwota dotacji wynosi 40 mln złotych, pozostała część, ok. 16 mln złotych to wkład własny archidiecezji.

Z Porannym Gościem rozmawialiśmy również o sztandarowym programie rządu – 500 plus. Rusza nowy sezon ubiegania się o środki finansowe z tego programu pomocy. Od 1 sierpnia można już składać wnioski. Program ma rok – realizowany jest od 1 kwietnia 2016 roku.

 - Myślę, że program bardzo dobrze spełnia swoje zadanie – mówi Paweł Hreniak:

By zachować ciągłość wypłacania świadczeń wniosek należało złożyć do 31 sierpnia. Porannego Gościa zapytaliśmy jak wielu Dolnoślązaków już złożyło nowe wnioski:

 - Zachęcam do tego, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku, im później, tym większa luka w wypłacaniu świadczeń – dodaje wojewoda.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content