Wojewoda w #PORANNYGOSC o ataku …

fot. Radio Rodzina

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy. O prowokacji zbrojnej rozmawialiśmy z „Porannym Gościem” Radia Rodzina, wojewodą dolnośląskim – Pawłem Hreniakiem.

 - Nie można tego bagatelizować. Mam nadzieję, że nie dojdzie do pogorszenia relacji polsko-ukraińskich.

 - Ogromne znaczenie obronne ma obecnie tworzenie jednostek obrony terytorialnej, dodaje wojewoda:

Kilka dni temu na wrocławskim rynku odbył się piknik wojsk sojuszniczych NATO. To kolejny etap rozmieszczania wojsk NATO na terenie Rzeczpospolitej.

Z wojewodą dolnośląskim rozmawialiśmy również o kandydaturze prof. Mariana Gabrysia na stanowisko wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii na Dolnym Śląsku. Decyzja w sprawie powołania konsultanta miała zapaść do końca miesiąca.

 - Cały czas czekam na opinię konsultanta krajowego – mówi Paweł Hreniak:

Feministki wystosowały list protestacyjny do wojewody, w którym napisały, że nie godzą się, aby „przychodnie ginekologiczne były nadzorowane przez człowieka, dla którego własne sumienie jest ważniejsze od zdrowia i życia pacjentek”.

– Dziwię się tym protestom, konsultant wojewódzki musi działach w ramach ustaw ogólnokrajowych – dodaje wojewoda:

Prof. Marian Gabryś kilka lat temu podpisał klauzulę sumienia. Jak zaznacza: – Deklaracja wiary nie jest sprzeczna z przysięgą Hipokratesa składaną przez lekarzy. To tożsame dokumenty.

Zielone światło na pomoc chrześcijanom w Syrii pada z Dolnego Śląska. Z początkiem marca ruszył projekt Dar dla Aleppo. 

Coraz więcej instytucji włącza się w program ratowania szpitala w syryjskim mieście. Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski wystosował specjalny apel:

W holu głównym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu ustawiono punkt informacyjny oraz skarbonkę akcji "Dar dla Aleppo".

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim odbywa się spotkanie Pawła Hreniaka z dyrektorem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – prof. Waldemarem Cisło, a także z instytucjami podległymi wojewodzie.

Więcej informacji na stronie www.dardlaaleppo.pl

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka-Błędowska.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content