Wiceprezes KD Wojciech Zdanowski o nowym rozkładzie jazdy

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Od 13 czerwca obowiązuje nas nowa siatka połączeń, co proponują podróżnym na wakacje Koleje Dolnośląskie? Pytamy Wojciecha Zdanowskiego wiceprezesa Zarządu Kolei Dolnośląskich.

W życie wchodzi letnia korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej, zamknięć torowych oraz uruchomienia popularnych połączeń transgranicznych do Berlina czy Adrspachu. Mówi Wojciech Zdanowski Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Pozostałe zmiany są to prace kosmetyczne, dodaje wiceprezes.

Wiceprezes KD wymienia linie, na których będą prowadzone remonty.

Wraz z wakacyjnym rozkładem jazdy wracają kolejne połączenia międzynarodowe. Od 18 czerwca podróżni będą mogli skorzystać z weekendowej relacji Berlin-Wrocław w ramach projektu „Pociąg do Kultury – Kulturzug”.

Posłuchaj rozmowy:

Zmiany na wybranych liniach

Na skutek zaplanowanych prac torowych możliwe będą czasowe ograniczenia przepustowości. Dla zapewnienia podróżnym transportu, zorganizowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na kilku liniach:

Z powodu działań modernizacyjnych, na wybranych odcinkach obowiązywać będą wyłączenia części torów na liniach:

  • Długołęka – Wrocław Psie Pole od 13 do 21 czerwca br.
  • Grabiszyn – Wrocław Muchobór od 13 do 29 czerwca br.
  • od 19 lipca do 28 sierpnia br.

Dodatkowo w przypadku linii 274, od 1 do 5 lipca na odcinku Boguszów Gorce Zachód –Sędzisław, zamknięty zostanie tor drugi. W dniach 11 – 13 sierpnia na trasie Smolec – Kąty Wrocławskie zaplanowana została naprawa przejazdu.

W wyniku prac remontowych peronów na stacji Legnica, od 13 czerwca do 28 sierpnia zamknięcie obejmie również linię 275. Z kolei w dniach 29 lipca – 2 sierpnia, wyłączona zostanie relacja Wrocław Leśnica – Miękinia.

Ze względu na zaplanowane prace częściowo wyłączone będą również wybrane stacje we Wrocławiu. Od 13 czerwca do 28 sierpnia wybrane pociągi będą kursować z pominięciem stacji Wrocław Brochów. Natomiast z powodu budowy peronów na stacji Wrocław  Muchobór  stacja będzie częściowo wyączona od 13 do 26 czerwc

Pełna lista zmian oraz rozkład jazdy uwzględniający wszystkie wyłączenia dostępny jest na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich (kliknij).

inf. wł. mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content