Wicepremier Jarosław Gowin: Nie jesteśmy zakładnikami żadnego projektu

fot. R.K

-Jestem gotów poświęcić swoje stanowisko. Są sprawy, w których nie wolno iść na kompromis. Niektóre kompromisy są kompromisami zgniłymi. Nie jestem przyspawany do stołka. Jestem w polityce, by działać na rzecz ogółu społeczeństwa. – mówi dla Radia Rodzina Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii. Szef Porozumienia nazwał ewentualny układ z Donaldem Tuskiem science-fiction.

Nie ma zgody Porozumienia na rozwiązania Polskiego Ładu dla zmian w systemie składkowo-podatkowym. Na naszej antenie wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii tłumaczył, dlaczego podważa założenia PiS.

Lider Porozumienia zdradził, kiedy ewentualnie nowe rozwiązania będą wdrożone. – Najpóźniej w listopadzie zostaną przedstawione.

Jestem przekonany, że mam rację ws. podatków, dodaje Jarosław Gowin.

-Jestem gotów poświęcić swoje stanowisko. Są sprawy, w których nie wolno iść na kompromis. Nie jestem przyspawany do stołka. Jestem w polityce, by działać na rzecz ogółu społeczeństwa.

Poseł Porozumienia Michał Wypij powiedział – Projekt [autorstwa PiS] jest skandaliczny. W czyjejś głowie urodził się dziwny pomysł, aby kierować się wzorcami putinowskimi. Do tych słów odniósł się wicepremier, a także komentował, dlaczego chce zatrzymać „Lex TVN”.

Wicepremier był pytany przez nas także o trwałość koalicji. – Chcielibyśmy dopełnić zobowiązania wobec wyborców w ramach Zjednoczonej Prawicy i wytrwać do końca kadencji.

Zdaniem Jarosława Gowina, PiS bez Porozumienia i Solidarnej Polski nie wygrałoby wyborów. -Jestem politykiem kompromisu. Czasami niektóre kompromisy są kompromisami zgniłymi i takich nie warto zawierać, mówi lider Porozumienia.

Jarosław Gowin odniósł się także do modelu mediów w Polsce. -Zgadzam się z Pawłem Kukizem, że media nie powinny być w rękach spółek skarbu państwa.

Według sondażu IBRiS przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską zmniejszyła się o ponad połowę: z 15,6 pkt proc. do 7,4 pkt proc. – To efekt powrotu Donalda Tuska do polityki, który przeżywa „miesiąc miodowy”.

Scenariuszem „science fiction” jest dla wicepremiera wystartowanie z list PO.

Na czele wrocławskiego samorządu stanął członek partii tworzącej obóz Zjednoczonej Prawicy i rząd Mateusza Morawieckiego – Sergiusz Kmiecik. Jarosław Gowin skomentował przejście byłego radnego PiS do obozu prezydenta Jacka Sutryka.

-Jest miejsce dla Porozumienia także poza Zjednoczoną Prawicą. Nie jesteśmy zakładnikami żadnego projektu, zaznacza Jarosław Gowin.

Czy grozi nam kolejny lockdown? – Jestem kategorycznie przeciwny, podkreśla wicepremier.

Jarosław Gowin mówił, że Zjednoczona Prawica rozważa model francuski – obowiązkowe szczepienia dla pewnych grup społecznych.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content