Wanat i Krzyżanowski w #PORANNYGOSC …

fot. Radio Rodzina

Za nami wybory do rad osiedli. O 798 miejsc w radach na 48 osiedlach ubiegało się 1305 kandydatów.

Frekwencja wyniosła 6 procent, to o zaledwie 2 procent więcej niż przy poprzednich wyborach.

– Ten wynik nie jest pocieszający – mówi Poranny Gość Radia Rodzina Urszula Wanat, z klubu radnych Rafała Dutkiewicza, członek Miejskiej Komisji Wyborczej:

– Są elementy, z których możemy się cieszyć i są takie, z których powodów do radości nie ma – mówi drugi Poranny Gość, Marcin Krzyżanowski, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości:

Budżet rad osiedli na rok 2017 wynosi prawie 3,5 mln złotych. Na co będą przeznaczone te pieniądze? Mówi Urszula Wanat:

Prawo i Sprawiedliwość chciało wzmocnić rady osiedli, proponując aby otrzymywały 1 procent z miejskiego budżetu, czyli ok. 40 mln złotych rocznie.

– Budżet rad osiedli to nie są pieniądze, z których rady mogą wpływać na rzeczywiste funkcjonowanie i wygląd osiedla – mówi Krzyżanowski:

Pojawiły się również informacje, że wybory na Nadodrzu mogą zostać unieważnione. Mowa o ewentualnym naruszeniu ciszy wyborczej.

Mówi Urszula Wanat:

– Jeśli wpłynie protest, komisja zdecyduje, czy te nieprawidłowości wpłynęły na wynik wyborów. Jeśli tak, wybory odbędą się ponownie – dodaje Marcin Krzyżanowski.

W głosowaniu wzięło udział prawie 27 tysięcy wrocławian. Nowo wybrani radni będą spełniać swoją funkcję przez najbliższe cztery lata.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content