W „Porannym Gościu” o rozpoczynającym …

fot. Radio Rodzina

Rozpoczynamy w Kościele Katolickim, ogłoszony przez papieża Franciszka – Rok Święty – Rok Bożego Miłosierdzia. Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem nam; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie” – to słowa Ojca Świętego.

Abp Józef Kupny metropolita wrocławski zaznacza, że do końca nie zdajemy sobie sprawy z istoty Bożego Miłosierdzia. Celem jubileuszu jest na nowo odkrycie esencji Bożego Miłosierdzia, zawierzenia mu i wzmocnienie swojej wiary:

„Bądźcie miłosierni jak Ojciec” – to hasło towarzyszące Roku Miłosierdzia.

To szczególny czas łaski dla wiernych, ale także dla Polaków. W roku duszpasterskim przeżywamy 1050 rocznicę chrztu Polski, a także spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie w Ramach ŚDM.

Wśród wielu inicjatyw podejmowanych w czasie Roku Miłosierdzia w naszej archidiecezji podjęta została Jubileuszowa Droga Chrzcielna.

Ojciec św. Franciszek pow. że by nasze parafie i wspólnoty stały się wyspami miłosierdzia w morzu obojętności. W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka metropolita wrocławski wyznaczył 30 kościołów jubileuszowych, w których można będzie uzyskać odpust zupełny. Arcybiskup zaprosi wiernych w okresie Wielkanocnym na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Bożego Miłosierdzia przede wszystkim możemy doświadczyć w sakramencie Pokuty i Pojednania – podkreśla arcybiskup.

Arcybiskup Józef Kupny w łączności z Ojcem Świętym otworzy dziś (8 grudnia) o godz. 15.00 w katedrze wrocławskiej Bramę Miłosierdzia.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi Radio Rodzina i TV Rodzina.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Z metropolitą wrocławskim Józefem Kupnym rozmawiała Patrycja Jenczmionka – Błędowska.

inf,wł./gk


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content