W „Porannym Gościu” o planowanych …

fot. PJ/RR

Likwidacja gimnazjów oraz klas profilowanych w liceach ogólnokształcących i rezygnacja z obowiązku posyłania 6-latków do szkół. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że będą to ich priorytety działania w najbliższych tygodniach pracy nowego rządu.

Senator Jarosław Obremski, dzisiejszy Poranny Gość Radia Rodzina, podkreśla, że proces likwidacji gimnazjów musi przebiegać łagodnie.

O planowanych zmianach poinformował szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński. Gimnazja miałyby zostać zlikwidowane 1 września 2016 roku. Jest to termin nierealny – podkreśla senator Barbara Zdrojewska z PO, drugi Poranny Gość Radia Rodzina.

Prawo i Sprawiedliwości zamierza powrócić do systemu ośmiu lat podstawówki oraz czterech szkoły średniej lub pięciu lat technikum. Gimnazja zaczęły funkcjonować w polskim systemie oświaty 1 września 1999 roku. Pierwszym rocznikiem, który kontynuował naukę w tych szkołach był 1986.

Z naszymi Porannymi Gośćmi rozmawialiśmy także o ich pracy na rzecz Dolnego Śląska i Wrocławia. Barbara Zdrojewska i Jarosław Obremski podkreślają, że doświadczenie w pracy samorządowej pomoże im lepiej działać na rzecz naszego regionu. – W polityce jest dużo pracy zespołowej. We Wrocławiu jest wiele do zrobienia ws. infrastruktury kolejowej czy usprawnienia MPK – podkreśla senator Jarosław Obremski.

Dla Barbary Zdrojewskiej priorytetem jest także m.in. kolej aglomeracyjna oraz drogi w stronę Czech i Poznania.

Zdrojewska dodaje, że zostały one już wpisane do programów rządowych i województwa dolnośląskiego.

inf.wł./gk


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content