W „Porannym Gościu” o planowanej …

fot. GK/RR

To jest pierwszy krok do połączenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ze Szpitalem im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. 11 czerwca w Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

Jest to dopiero pierwszy krok do współpracy, dalsze decyzje co do jej kontynuacji zostaną podjęte po zakończeniu prac zespołów roboczych każdej ze stron. – Będziemy ciężko pracowali, żeby wypracować najbardziej racjonalny i możliwy do rozbudowy scenariusz tej konsolidacji, która będzie służyć wszystkim – i pracownikom i pacjentom – mówi Piotr Pobrotyn – dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Dzisiejszy poranny gość dodaje, że konsolidacja to proces długotrwały.

Połączenie dwóch szpitali to bardzo dobry sposób na pozyskiwanie większych funduszy na leczenie, co ma ogromne znaczenie w kontekście zadłużenia szpitala – wyjaśnia Piotr Dytko, dyrektor Szpitala św. Jadwigi Śląskiej.

Ośrodek trzebnicki jest liderem rangi światowej i jedynym ośrodkiem w Polsce, w którym wykonuje się zabiegi transplantacji ręki. Pierwszy taki zabieg został wykonany przez zespół działający pod kierownictwem prof. Jerzego Jabłeckiego w 2006 roku. 

Posłuchaj całej rozmowy z porannymi gośćmi:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content