W „Porannym Gościu” o laureacie …

fot. Radio Rodzina

W Parlamencie Europejskim odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody Sacharowa. Laureatem tegorocznej edycji jest Raif Badawi – saudyjski bloger, pisarz i aktywista, twórca internetowego forum wymiany opinii na tematy polityczne i religijne.

Nagrodę odbierała jego żona, ponieważ laureat jest nadal więziony przez władze Arabii Saudyjskiej. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu Ensaf Haidar apelowała do państw arabskich o uszanowanie podstawowej wolności człowieka, jaką jest wolność myśli i wymiany poglądów. "Obecnie w Arabii Saudyjskiej i większości państw arabskich, wolność taka uznawana jest za bluźnierstwo i dekadencję. Ludzie żyją pod jarzmem władzy i religii" – mówiła żona laureata.

Mówił europoseł Marek Jurek dodając, że były inne dwie propozycje nagrodzenia tegoroczną nagrodą.

Raif Badawi jest twórcą internetowego forum wymiany opinii na tematy polityczne i religijne. Został skazany w ubiegłym roku za ośmieszanie islamu w internecie na 10 lat więzienia, tysiąc batów chłosty i grzywnę w wysokości ponad ćwierć miliona tysięcy dolarów.

Z Porannym Gościem rozmawialiśmy także o kwestii imigrantów, a także pomocy prześladowanym chrześcijanom poza granicą Unii Europejskiej.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content