W „Porannym Gościu” o 10-tej …

fot. Radio Rodzina

Mija 10 lat od śmierci Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Papież z Polski już na zawsze odmienił oblicze pontyfikatu i zapisał się w pamięci milionów Katolików na całym świecie.

O jego nieprawdopodobnym wpływie na życie ludzi mówiono wielokrotnie, a kolejne przykłady pojawiają się niemal co chwilę. – Patrzę na Polskę po 10 latach od odejścia Jana Pawła II i widzę, że zachodzą pewne procesy. Można zadać sobie pytanie, czy na kanwie nauczania papieża, kwestia ochrony życia poczętego nadal jest ważna dla nas Polaków – mówi Jan Pospieszalski, poranny gość Radia Rodzina.

Papież Jan Paweł II był obrońcą życia, ale także świadkiem wielu ważnych wydarzeń politycznych, był zdecydowanym przeciwnikiem konfliktów zbrojnych.

Święty Jan Paweł II, papież, zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Jego pontyfikat, trzeci pod względem długości w dziejach, wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i całego świata. Odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedzając 129 krajów.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem:

inf.wł./gk


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content