W „Porannym Gościu” m.in.o medialnych …

fot. PJB/RR

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz określił bieżące wydarzenia w Polsce jako „zamach stanu”. Dodał także, że nie przeprosi Polaków za swoją wypowiedź, gdyż odnosiła się ona do władzy.

Jego słowa komentuje Poranny Gość RR Ryszard Czarnecki – wiceprzewodniczący PE.

Znamienne jest to, że Schultz nie wypowiedział tych słów w Parlamencie Europejskim, ale skierował je do niemieckich mediów – dodaje Czarnecki.

W zagranicznej prasie pojawiają się także ataki na Polskę, przedstawiające nasz kraj w bardzo negatywnym świetle. Ryszard Czarnecki zaznacza, że od wyborów parlamentarnych – poza jedną wypowiedzią – w Europarlamencie pojawiają się głosy podziwu dla skuteczności Prawa i Sprawiedliwości. – Politycy traktują Polskę znacznie lepiej niż media – dodaje Czarnecki.

W sobotę odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji, w niedzielę zaś V Marsz Wolności i Solidarności, udzielający poparcia PiS i prezydentowi Dudzie.

Zamieszanie wokół Trybunału to rzeczy błahe, można mówić o sporze prawników, sporze konstytucyjnym – komentuje Czarnecki:

Ryszard Czarnecki dodaje, że różnym środowiskom politycznym na Wschodzie i Zachodzie zależy na tym, żeby Polska była słaba:

W Polsce również mamy problem z mediami, bo kapitał wielu z nich należy do Niemców. Przez ostatnie lata w ogóle nie interesowały się rządem, dziś mocno go atakują i to chyba nie jest przypadek – puentuje europoseł.

W oku cyklonu, jeśli chodzi o ataki medialne, pozostaje prezydent Duda. Mówi się o postawieniu go przed Trybunałem Stanu. – To sytuacja podobna do czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, jednak Andrzej Duda ma silniejsze zaplecze polityczne – mówi Ryszard Czarnecki.

Porannego Gościa zapytaliśmy również o sankcje wobec Rosji. – Zostaną przedłużone o kolejne pół roku – zapewnia Ryszard Czarnecki.

Moskwa będzie chciała, bo robi to od zamachów na World Trade Center, walczyć z islamskim terroryzmem. Zachód czuje więc pokusę do współpracy z Rosją. Gdyby taka umowa została zawarta, na ołtarz współpracy zostanie położona Ukraina, a to nie jest w polskim interesie geopolitycznym – podsumowuje Czarnecki.

W Porannym Gościu podsumowaliśmy także wizytę prezydenta Dudy na Ukrainie, nie zabrakło także tematu kryzysu migracyjnego.

inf.wł./gk


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content