W #PORANNYGOSC wiceminister środowiska o …

fot. Radio Rodzina

Eksperci powołani przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego pracują nad ustawą antysmogową dla naszego regionu. Według założeń za 7 lat we Wrocławiu będzie zakaz palenia węglem oraz drewnem.

Zapytaliśmy Porannego Gościa Radia Rodzina – wiceministra środowiska Mariusza Gajdę jak ocenia ten pomysł?

– Rząd pracuje nad pewnymi rozwiązaniami poprawiającymi jakość powietrza w naszym kraju – dodaje minister:

Naturalnym filtrem powietrza na całym świecie są drzewa. Ostatnimi czasy było głośno w związku nowelizacją ustawy o wycince drzew na prywatnych posesjach.

– Nikt nigdy nie żądał zezwolenia na posadzenie drzewa na prywatnej ziemi, a jeżeli ktoś chce później je ściąć to powinien mieć do tego prawo – komentował wiceminister środowiska Mariusz Gajda:

– Jak przy każdej zmianie ustawy znalazły się osoby, które wykorzystały ją niezgodnie z prawem, np. do nielegalnej wycinki lasu – podkreślał minister:

Poprawka do ustawy zakłada, że nadal można wyciąć drzewo na swojej posesji, trzeba będzie najpierw zgłosić taki zamiar do gminy, a w przeciągu dwóch tygodni gmina może zgłosić sprzeciw, jeżeli sprzeciwu nie ma, to po tym czasie drzewo można wyciąć – puentuje Poranny Gość Radia Rodzina wiceminister środowiska – Mariusz Gajda.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content