W #PorannyGość o pomocy bezdomnym …

fot. Radio Rodzina

Rozpoczął się na dobre sezon zimowy, temperatury spadają poniżej zera. To szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, którzy chroniąc się przed zimnem, przeczekują na klatkach schodowych.

Naszego „Porannego Gościa” Tomasza Neumanna, kierownika Zespołu ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu zapytaliśmy, co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić:

Zdarza się, że takie osoby są pod wpływem alkoholu i ciężko jest się z nimi porozumieć.

– Wtedy również koniecznie zadzwońmy po odpowiednie służby – dodaje Neumann:

Kiedy widzimy osoby bezdomne w naszym środowisku, możemy także skontaktować się z Zespołem ds. Osób Bezdomnych z MOPSu – Na pewno przyjadą specjaliści i zajmą się tym – puentuje Tomasz Neumann.

Już jutro – 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja – to tzw. Mikołajki. Każde dziecko czeka tego dnia na upominek. Wrocławska Caritas pamięta o potrzebach najmłodszych, organizując w szkołach akcję „Dzieci dzieciom”:

– mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, nasz drugi "Poranny Gość".

Do kogo trafią przygotowane podarunki?

To tylko jedna z wielu akcji Caritas w okresie przedświątecznym. Chętnych do pomocy przy zbiórce żywności w sklepach zapraszamy już jutro 6 grudnia na spotkanie wolontariuszy do siedziby Caritas we Wrocławiu przy Katedralnej 7, o godz. 18:00.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content