W #PORANNYGOSC o intensywnych opadach …

fot. K.P.

Mimo że w kalendarzu mamy lato, to niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Po upalnym czerwcu, który rozbudził nasze apetyty na słoneczne wakacje, nastał burzowy i deszczowy lipiec.

O otaczającej nas aurze, długich opadach i wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniu pierwszego stopnia dla naszego regionu rozmawialiśmy z „Porannym Gościem” Radia Rodzina – Piotrem Ojrzyńskim dyżurnym synoptykiem z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wraz z załamaniem pogody IMGW wydało dla naszego regionu ostrzeżenie I stopnia. Co to oznacza w praktyce? Tłumaczy Piotr Ojrzyński.

Wydane ostrzeżenie może budzić obawy mieszkańców Dolnego Śląska i Wrocławia, jednak jak dodaje Piotr Ojrzyński – nie ma się czego bać.

W zeszłym miesiącu leśnicy informowali o suszy, natomiast dziś wydawane jest ostrzeżenie związane z intensywnymi opadami. Taka sytuacja jest jednak normalna dla naszego klimatu.

Mimo deszczowego tygodnia możemy spodziewać się słonecznego weekendu – dodaje Piotr Ojrzyński.

Całą rozmowę z Piotrem Ojrzyńskim dyżurnym synoptykiem z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, mogą Państwo wysłuchać tutaj.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content