W #PORANNYGOSC o inicjatywie Zatrzymaj …

fot. Radio Rodzina

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, zakazującym aborcji eugenicznej.

 - Podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia, mówił dziś w „Porannym gościu” Dariusz Stępień – koordynator inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" w archidiecezji wrocławskiej.

– Przesłanka umożliwiająca aborcję eugeniczną jest niezgodna z konstytucyjnym prawem do ochrony życia, które powinno obowiązywać od poczęcia do naturalnej śmierci.

Nigdy na 100 proc. nie możemy stwierdzić czy dziecko urodzi się chore. Na świecie nie istnieje taka metoda, która potwierdza wadę dziecka, dodaje koordynator akcji.

W Polsce dokonuje się około tysiąca legalnych aborcji, ponad 90 proc. zabijanych dzieci to przypadki aborcji eugenicznej. W naszym kraju można zabić dziecko podejrzewane o niepełnosprawność, np. Zespół Downa.

Projekt nie zakłada karalności kobiet, dodaje Stępień.

Podpisy będą zbierane do 29 listopada.

W jaki sposób można oddać głos?

Akcja #Zatrzymaj aborcję to pierwszy krok ku ochronie życia. Kolejnym będzie działanie pozytywne, czyli zapewnienie kompleksowej opieki rodzicom, którzy borykają się z takim problemem.

Inicjatywa cieszy się wsparciem Episkopatu Polski. By projekt trafił pod obrady sejmu potrzebne jest 100 tys. zebranych głosów.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Prowadziła Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content