W #PORANNYGOSC o aktualnej sytuacji …

fot. shutterstock.com

W Syrii panuje teraz względny spokój. Ucichły bombardowania, ale w zniszczonym Aleppo nadal mieszkają ludzie, którzy żyją w lęku, że wojna powróci i będą zabijani.

W kraju panuje także klęska humanitarna.

Mówi ks. Rafał Cyfka – dyrektor Biura Regionalnego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, Poranny Gość Radia Rodzina

Aby pomóc mieszkańcom Syrii, Stowarzyszenie zorganizowało akcję „Mleko dla Aleppo”.

Szczegóły akcji podane są na stronie pkwp.org, a także na radiorodzina.pl

Syria jest polem rozgrywek między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Czy objęcie prezydentury przez Donalda Trumpa może zmienić tę sytuację?

Ks. Cyfka podkreśla jednak, że problem Syrii to nie tylko walka między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, ale także między światem arabskim i krajami, które chcą coś osiągnąć i nie potrafią się porozumieć.

Donald Trump wdraża dekret ws. uchodźców dotyczący tymczasowego zakazu wjazdu do USA obywateli siedmiu muzułmańskich krajów. Na skutek jego decyzji mogą ucierpieć chrześcijanie

Jako przykład takiego działania ks. Cyfka podaje Irak, gdzie po obaleniu rządów Saddama Husajna rozpoczęły się rozgrywki odsuwanych od władzy sunnitów, którzy mścili się na chrześcijanach. Kobiety sprzedawano wówczas na targach niewolników, gwałcono, księży torturowano i zabijano. Przykładem może być ks. Douglas Al-Bazi, który dzielił się swoją historią na naszej antenie.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Cieniawski.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content