W #DWK relacja z parafii …

fot. MC/RR

Za nami odpust w parafii św. Ojca Pio z Pietrelciny na wrocławskich Partynicach. Wydarzenie idealnie wpasowało się w pierwszy dzień jesieni i oficjalne pożegnanie lata. Lekki deszcz nie przeszkodził w zabawie oraz we wspólnym śpiewaniu. Na miejscu pojawili się członkowie wspólnoty San Damiano, prowadzi również scholę. Młodzi byli obecni wraz ze swoim opiekunem wraz ze swoim opiekunem Sebastianem.

Co przyciągnęło do wspólnoty Lidię i Karolinę?

Proboszcz parafii – ks. Piotr Janusz, opowiedział nam o potrzebach kościoła, które są bardzo duże, gdyż wciąż trwa budowa:

W parafii działają dwie Róże Różańcowe – św. O Pio oraz Jana Pawła II. O wspólnych spotkaniach na modlitwie opowiada Marta z róży św. Jana Pawła II:

10-letni Filip służy do Mszy świętej od czterech lat. Jak dużym wyzwaniem jest bycie ministrantem?

Mirosława Kucharewicz od początku istnienia parafii pomaga przy jej powstawaniu, można powiedzieć, że jest kościelną na pełen etat. Jak sama podkreśla, pracy w parafii jest bardzo dużo:

Adam Więcek gdy tylko może upiększa Eucharystię graniem na organach. Zaznaczył w rozmowie z Radiem Rodzina, że parafianie na początku mieli opory co do śpiewania, ale teraz jest już lepiej:

Parafia św. Ojca Pio została erygowana w 2007 roku.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content