Szymczak-Pomianowska w #PORANNYGOSC o WBO …

fot. MO/RR

Już od dziś (8 stycznia) mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty w ramach nowej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 - Wydaje się, że Wrocławski Budżet Obywatelski już na dobre wpisał się w świadomość mieszkańców – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, Poranny Gość Radia Rodzina:

 - Wrocławianie najczęściej zgłaszają projekty dotyczące zieleni i rekreacji – dodaje Szymczak-Pomianowska:

Kwota tegorocznej edycji WBO to 25 mln 250 tys. złotych. Jedną ze zmian w tym roku jest to, że liderzy projektu mogą odkryć swoją tożsamość, dodatkowe 250 tys. złotych przeznaczone jest także na projekty związane z zabytkami.

Dla osób zainteresowanych napisaniem projektu organizowane są spotkania informacyjno-warsztatowe, dziś także odbędzie się spotkanie dla liderów, którzy chcieliby samemu docierać do mieszkańców swoich osiedli:

Lista kolejnych spotkań:

11 stycznia – Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65)12 stycznia – BarBara (ul. Świdnicka)19 stycznia – Ośrodek Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15)

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Projekty zgłaszać można do 18 lutego. Formularz elektroniczny dostępny jest na stronie www.wroclaw.pl/wbo, można także pobrać formularz w formie papierowej i wypełniony dostarczyć do Biura ds. Partycypacji Społecznej przy ul. Zapolskiej 4.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content