Sytuacja na Półwyspie Arabskim. Felieton Głód Jemenu

Fot. ACN: Zburzona ściana kościoła p.w. Św. Rodziny, Crater, Jemen

Kościół katolicki na półwyspie Arabskim ubolewa, że nikt na świecie nie zainteresował się tragicznym wydarzeniem, jakim było zabicie czterech sióstr zakonnych w Jemenie. Po upływie niemal 5 lat sytuacja w kraju nadal jest skrajnie trudna. – informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Na początku marca 2016 r. w miejscowości Aden na południu Jemenu zostały zamordowane cztery zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości oraz 12 pracowników. Sprawcami byli prawdopodobnie islamscy ekstremiści. Siostry były zaangażowane w pomoc starszym i niepełnosprawnym. – informuje ks. dr Andrzej Paś, dyrektor wrocławskiego biura PKWP.

W rozmowie z papieskim stowarzyszenie, biskup Camillo Ballin, ordynariusz północnej części Półwyspu Arabskiego, powiedział, że ani media, ani politycy nie okazali nawet najmniejszego zainteresowania tym wydarzeniem. „Nikt nie ruszył nawet palcem. Kiedy chrześcijaństwo jest atakowane, nikogo to nie interesuje. Tego samego doświadczył Jezus. Wszyscy Go opuścili. A dziś to samo spotyka Kościół”. Biskup dodał, że prawdziwi muzułmanie nie akceptują tych wydarzeń.

Jemen pozostaje w stanie chaosu od 2011 roku, kiedy to społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Północną część kraju kontrolują bojownicy szyiccy, zaś południowa wraz z Adenem podlega uznawanemu przez wspólnotę międzynarodową i popieranemu przez Arabię Saudyjską rządowi. Jego władza jest jednak w dużej mierze iluzoryczna, co wykorzystują aktywne na południu Państwo Islamskie oraz Al-Kaida.

POSŁUCHAJ

Felieton „Głód Jemenu„, ks. Andrzej Paś

Fot. Google Maps

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content