Świat i Jaros w #PorannyGość …

fot. KK/RR

Zakończyła się jedna z najdłuższych i najdroższych kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wybierają dziś nowego prezydenta. O urząd ubiegają się kandydatka demokratów Hillary Clinton oraz kandydat republikanów Donald Trump.

Porannego Gościa Radia Rodzina, posła Nowoczesnej Michała Jarosa, zapytaliśmy o wynik wyborów.

– Szanse są równe może zdarzy się sytuacja taka jak 12 lat temu, mówi poseł PiS Jacek Świat.

W dzisiejszym głosowaniu Amerykanie wybiorą 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.Z Porannymi Gośćmi Radia Rodzina rozmawialiśmy o Czarnych Protestach.

Wczoraj odbyła się trzecia runda czarnego marszu. We wczorajszym proteście przed siedzibą wrocławskiego PiS-u zebrało się ok. 60 osób. Czy zatem czarne protesty przechodzą do przeszłości?

– Paliwem protestu był radykalny projekt zgłoszony przez Ordo Iuris, mówi poseł Jacek Świat.

– Każdy polityk, nieważne z jakiej frakcji powinien uszanować kompromis aborcyjny, mówi poseł Michał Jaros.

4 listopada senat bez poprawek przyjął ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem". Dokument trafił do prezydenta.

Ustawa przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu rodzina otrzyma świadczenie w wysokości 4 tys. złotych. Ponadto wsparcie ma być realizowane poprzez zapewnienie kobietom w ciąży dostępu do diagnostyki prenatalnej.

mat.wł/IAR

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał red. Krzysztof Kunert


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content