Stachowiak-Różecka w #PORANNYGOSC o świętowaniu …

fot. Radio Rodzina

W miniony weekend obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości. Wrocław jak co roku aktywnie włączył się w uroczystości, które w tym roku zostały rozłożone na dwa dni.

11 listopada wrocławianie m.in. wzięli udział w organizowanej już po raz szesnasty Radosnej Paradzie Niepodległości.

 - To dobra forma na podkreślenie pamięci o ważnej części naszej historii – mówi Mirosława Stachowiak-Różecka, poseł PiS, Poranny Gość Radia Rodzina:

Na radosnym świętowaniu przez wrocławian się nie zakończyło. Przez Wrocław przeszły także marsze narodowców i w kontrze do nich marsze lewicowe, musiała również interweniować policja, a w dziennikach europejskich pojawiły się informacje o „faszystach” w Polsce.

 - Żadne skrajności nie mogą być tolerowane, powinniśmy zadbać o to, co w tym święcie jest najważniejsze – dodaje Stachowiak-Różecka:

Oficjalnymi obchodami w miniony weekend samorządy rozpoczęły już przygotowania do uroczystości związanych z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.

Z Porannym Gościem rozmawialiśmy również o wyborach prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska.

Już za rok powinniśmy znać nowego prezydenta Wrocławia. Do tej pory znamy dwóch kandydatów. Platforma Obywatelska przedstawiła kandydaturę prof. Alicji Chybickiej, a Dolnośląski Ruch Samorządowy popiera Jerzego Michalaka.

Prawo i Sprawiedliwość zamówiło sondaż wśród polityków prawicy w sprawie kandydatów na prezydenta. Pojawiły się w nim trzy nazwiska: Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, Jarosława Obremskiego i Pawła Hreniaka.

 - Jeśli zapadnie taka decyzja, jestem gotowa kandydować na urząd prezydenta – mówi Mirosława Stachowiak-Różecka:

Pod znakiem zapytania staje więc ewentualna kandydatura Jarosława Obremskiego, który nie jest członkiem partii.

 - Chciałabym podkreślić, że sondaże to kwestia pomocnicza, wynik sondażu nie będzie ostatecznie decydował, kto będzie kandydatem – dodaje posłanka PiS:

Wybory prezydenckie odbędą się jesienią 2018 roku.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content