Stachowiak-Różecka w #PORANNYGOŚĆ o proteście …

fot. Radio Rodzina

W czwartek Platforma Obywatelska zawiesiła trwający od 16 grudnia protest w Sejmie. Lider PO Grzegorz Schetyna, powiedział, że udało się zawrzeć porozumienie, ponieważ udało się im przywrócić swobodę mediów w Sejmie. Marszałek Kuchciński zarządził przerwę w obradach do 25 stycznia.

W rozmowie „Poranny Gość” Mirosława Stachowiak-Różecka powiedziała, że ten protest nikomu do niczego nie był potrzebny. – Totalna opozycja niczego nie osiągnęła – mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości:

– Wszyscy na tym straciliśmy, parlamentarzyści, stracił sam Sejm, bo cała ta historia podważyła parlament w ogóle, stracili także Polacy. To strata czasu, mam nadzieję, że po ochłonięciu uda się podjąć dalszą normalną pracę – dodaje Stachowiak-Różecka.

Grzegorz Schetyna zastrzegł, że prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę budżetową, „legitymizuje nielegalny budżet”, krytycznie wypowiada się o tej ustawie także reszta opozycji, która chce zgłosić ją do Trybunału Konstytucyjnego.

– Nie ma najmniejszych powodów, żeby cokolwiek było kwestionowane. Ustawa została uchwalona większością parlamentarną. Opozycja ma absurdalne zastrzeżenia – dodaje nasz Poranny Gość:

Pytana o przyszłość współpracy rządu z opozycją, Mirosława Stachowiak-Różecka mówi, że Prawo i Sprawiedliwość chce pracować z konstruktywną opozycją i chce umożliwić jej dobre warunki do pracy:

Obrady Sejmu zostaną wznowione 25 stycznia.

Z naszym Porannym Gościem rozmawialiśmy także o sytuacji w Radzie Miejskiej Wrocławia. 14 stycznia Platforma Obywatelska zerwała porozumienie z Rafałem Dutkiewiczem. Formalnie traci większość w radzie, nieoficjalnie część radnych Platformy i lewicy nadal go wspiera.

– Wygląda na to, że Platforma doszła do wniosku, że z Rafałem Dutkiewiczem jest jej we Wrocławiu nie po drodze. Ta sytuacja jednak niczego nie zmienia, wciąż ma większość w Radzie:

Już w przyszłym roku w stolicy Dolnego Śląska odbędą się wybory prezydenckie. Wśród kandydatów na prezydenta pojawi się wiele nazwisk z ugrupowań, które do tej pory nie typowały swoich kandydatów. – Z sytuacji w Radzie Miejskiej wynika, że Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata i nie będzie popierać rozwiązań koalicyjnych – dodaje Stachowiak-Różecka, która 3 lata temu przegrała w drugiej turze z Rafałem Dutkiewiczem.

Posłanka deklaruje również, że jest gotowa wystartować w wyborach:

Prawo i Sprawiedliwość nie zaproponowało jednak do tej pory oficjalnie swojego kandydata.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content