Spotkanie z konsul honorowym w …

fot. Radio Rodzina

Prowadzenie szkół i przedszkoli oraz sierocińców, zapewnienie opieki medycznej, opieka nad trędowatymi, uprawianie plantacji, ewangelizacja – to tyle niektóre działalności prowadzone przez polskich misjonarzy w Kamerunie. W kraju tym pracuje około 120 polskich misjonarzy z około 20 zgromadzeń

Przedstawiciele Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki spotkali się z konsul honorową Rzeczpospolitej Polski Mirosławą Etogą w stolicy Kamerunu - Younde.

Mówiła Mirosława Etoga, konsul honorowy w Kamerunie od 1999 roku.

W Kamerunie posługują m.in. siostry dominikanki.  Wśród nich w Garua Boulai przy granicy z Republiką Środkowej Afryki misję prowadzi s. Tadeusza Frąckiewicz wraz z siostrą Felicytą i wolontariuszką Weroniką.

 

Przypomnijmy, w październiku  2014 roku niedaleko misji s. Tadeuszy został uprowadzony ojciec Mateusz Dziedzic. W Republice Środkowej Afryki konflikt trwa od kilku lat.

Misje w Kamerunie są prowadzone bardzo sprawnie, podkreśla konsul. Największym problemem jest obecnie zorganizowanie wyjazdu młodym ludziom z Kamerunu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Konsul jest już po rozmowach z przedstawicielami Kościoła w Kamerunie i Polsce.

Według szacunków z Kamerunu do Polski mogłoby przyjechać około 80 młodych  osób.

Posłuchaj komentarza konsul honorowego nt.  polskich misji w Kamerunie.

W Kamerunie na zaproszenie Fundacji im. Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki, której prezesem jest Adam Gardynik, przebywa nasza dziennikarka Radia Rodzina, która specjalnie dla Państwa będzie przybliżać nam polskie misje na Czarnym Lądzie.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content