Specjalistyczna poradnia rodzinna

fot. GI

Powołana dekretem arcybiskupa Józefa Kupnego 18 października 2021, ma na celu wspieranie rodzin, które przeżywają jakieś trudności, małżeństwa, które znalazły się na rozdrożu dróg. A mowa tu o Specjalistycznej poradni rodzinnej „AKADEMIA RODZINY AUGUSTYN”, działającej przy parafii św. Augustyna we Wrocławiu.

Jak wygląda taka pomoc? Czy wszyscy mogą takową uzyskać? O tym rozmawialiśmy z gośćmi – br. Tomaszem Grabcem oraz Agnieszką Kempińską, doradcą rodzinnym i pedagogiem specjalnym.

Jak się okazuje już na samym początku rozmowy, poradnia jest otwarta dla wszystkich, którzy tylko potrzebują pomocy czy po prostu potrzebują porozmawiać. Poradnia powstała na kanwie tego, żeby przygotowywać narzeczonych do wspólnego życia, ale nie chcieli zrywać kontaktu zaraz po ukończonym kursie, ale chcieli towarzyszyć im na dalszym etapie.

Spytaliśmy oczywiście także i o to, na pomoc jakich specjalistów możemy liczyć. Poruszyliśmy też temat pandemii – czy to był pewien test dla rodzin i małżeństw?

Z jakimi problemami przychodzą rodziny do poradni? Spektrum jest bardzo szerokie. Ku zaskoczeniu i wbrew powszechnej opinii publicznej twierdzącej, że dziecko scala małżeństwo, to właśnie jest jednym z powodów nieporozumień.

Br. Tomasz Grabiec na swoim koncie ma z teologii pastoralnej doktorat, który poświęcił badaniu pięciu latom małżeństwa. Czy coś doradza świeżo upieczonym mężom i żonom?

Ponieważ trwa tydzień małżeństwa, spytaliśmy, czy chętnych do poradni jest jeszcze więcej, którzy chcą bardziej scalić, umocnić swoje małżeństwo.

Chcąc skosztować pysznej kawy i porozmawiać, wystarczy tylko się skontaktować:

http://www.wroclaw.kapucyni.pl/nowa/index.php/pomagamy/specjalistyczna-poradnia-rodzinna

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content