Śniadania osiedlowe inspirowane sztuką!

fot. Dominika Józala

„Śniadania z Sympozjum” to wydarzenie, które w najbliższy]e weekendy (13-14.06 i 27-28.06) opanuje cztery wrocławskie osiedla. Mieszkańcy Ołbina, Placu Grunwaldzkiego, Szczepina i Popowic będą przygotowywać oraz… jeść wyjątkowe śniadania inspirowane sztuką konceptualną. Za przepisy odpowiadają wrocławskie znawczynie kuchni roślinnej.

Składniki do proponowanych śniadań będą do kupienia w wybranych lokalnych sklepikach i warzywniakach. Na uczestników czekają też smaczne niespodzianki. Wydarzenie jest częścią programu Sympozjum Wrocław 70/20. i przypomnieniem Sympozjum Plastycznego Wrocław ‘70, które odbyło się równo 50 lat temu i do dziś stanowi przełomowe wydarzenie dla sztuki konceptualnej w Polsce.

Przepisy na śniadania inspirowane są więc pracami artystycznymi, które w roku 1970 miały wypełnić rozmaite przestrzenie we Wrocławiu – śródmiejskie podwórka, zielone przestrzenie między blokami czy tereny nadrzeczne.

13 i 14 czerwca śniadania celebrować będziemy na Ołbinie i Placu Grunwaldzkim, a 27 i 28 czerwca na Szczepinie i Popowicach. – Zależy nam na poznawaniu najbliższego otoczenia i wspieraniu małych biznesów, dlatego każdy, kto zakupi składniki na śniadanie w rekomendowanych przez nas miejscach, otrzyma dodatkowo słodkie
niespodzianki do przyrządzenia deseru – mówi Ania Bieliz.

Posłuchaj całej rozmowy:

Więcej informacji o wydarzaniu i o tym, jak do niego dołączyć, na stronie fejsbukowej Fundacji Ładne Historie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content