Siostry pasjonistki z Bertoua

fot. Radio Rodzina

W kameruńskiej miejscowości Bertoua Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek prowadzi trzy domy, m.in. prowadzą żłobek i dom formacyjny dla młodzieży zakonnej.

Praca na misjach na Czarnym Lądzie wpisuje się w charyzmat zgromadzenia o charakterze kontemplacyjno- czynnym, mówi s. Paulina Kuśmierzak ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, która od 24 lat służy w Kamerunie.

S. Paulina od kilku lat jest mistrzynią i opiekunką nowicjatu dziewcząt aż do złożenia przez nie pierwszych ślubów zakonnych . Formacja podzielona jest na trzy etapy.

Zgromadzenie rozpoczyna dzień o godz. 4.00 rano, który wypełniony jest pracą i modlitwą.

Nowicjuszki to dziewczyny, które pragną uczyć się Pana Boga

W Roku Życia Konsekrowanego do zgromadzenia trafiło pięć dziewczyn- to więcej powołań niż w latach poprzednich – podkreśla siostra.

– Dzięki pracy formacyjnej z młodymi dziewczynami nauczyłam się m.in. wymagać od siebie.

S. Pasjonistki w Bertoua prowadzą także od trzech lat katolicki żłobek Aniołów Stróżów. Opieka nad dziećmi to zadanie s. Norberty Banaszek.W placówce znajduje się 27. dzieci. Najmłodszy podopieczny ma ponad miesiąc.

To jedyny żłobek katolicki w Bertoua. Pracuje w nim sześciu opiekunów.

W misji prowadzenia placówki s. przełożoną Norbertę wspierała s. Rita , a także s. Alberta.

Siostry Pasjonistki posługują także w przychodni dla chorych, gdzie leczą się głownie chorzy na Aids, malarię, tyfus oraz choroby skórne. Prowadzą także katolickie przedszkole.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content