Senator Bogdan Zdrojewski: Jarosław Gowin może przejść do opozycji

fot. Radio Rodzina

„Media bez wyboru” – pod takim hasłem w całej Polsce odbywają się protesty. Od rana nie działają niektóre telewizje, rozgłośnie, portale internetowe, a zamiast programu nadawany jest specjalny komunikat. -Jest nie do przyjęcia, by media prywatne, niezależne i demokratyczne płaciły składkę na media rządowe – tak sytuację komentuje w audycji „Poranny Gość” senator Bogdan Zdrojewski.

-Trzymam kciuki za wolne media, mówi były minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski.

– Takiej sytuacji jeszcze nie mieliśmy. Ta ustawa jest nie do przyjęcia, dodaje senator.

Byłego ministra pytaliśmy także czy to dobrze, że odbiorca będzie miał ograniczony dostęp do informacji.

Protesty są odpowiedzią na projekt ustawy obciążający media dodatkowym podatkiem – wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Środki z reklam mają trafić m. in. do NFZ.

Z senatorem rozwialiśmy także o nowej inicjatywie opozycji – Koalicji 276, wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich czy sytuacji w kulturze w czasie pandemii.

– Z zadowoleniem przyjąłem powrót do najważniejszych punktów politycznych i programowych – mówił senator Bogdan Zdrojewski o nowej inicjatywie opozycji –Koalicji 276.

Wśród postulatów przedstawionych na sobotniej konwencji była propozycja zorganizowania referendum ws. odwołania posła/senatora z urzędu. – Mam tu wątpliwości, komentował były prezydent Wrocławia.

Dlaczego PO tworzy Koalicję 276 bez wiedzy koalicjantów? – Gdyby projekt byłby konsultowany nie byłby on skuteczny i świeży w przekazie medialnym.

Z senatorem Bogdanem Zdrojewskim komentowaliśmy także sytuację w Porozumieniu i ewentualne przejście Jarosława Gowina do opozycji.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content