S. Annucjata: Niemal każdego dnia …

fot. Radio Rodzina

Od dziewięciu lat opiekę nad ośrodkiem zdrowia w Essiengbot sprawuje siostra Annuncjata ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Jako pielęgniarka z zawodu, by uratować pacjentowi życie na Czarnym Lądzie, zdarza jej się podejmować decyzje leżące w kompetencji lekarza

Przychodnia jest rozpoznawana przez mieszkańców jako Centrum Zdrowia. Znajduje się w niej porodówka i laboratorium. Oprócz malarii najczęstszymi chorobami są różnego rodzaju infekcje układu pokarmowego.

Z troski o bezpieczeństwo kobiet w ciąży na terenie przychodni przeprowadza się także badanie cytologiczne.

Chorzy na Aids w przychodni w Essiengbot mogą uzyskać kompleksową pomoc. Obecnie pod opieką placówki znajduje się ok. 50 zakażonych osób.

– Położnictwo jest moją ulubioną dziedziną, zaznacza misjonarka.

Placówka medyczna jest otwarta przez 24 godziny. Przychodnia jest wpisana do rejestru państwowego, oznacza to m.in. rozpoznawalność placówki na terenie całego kraju.

Jakie są największe potrzeby przychodni zdrowia?

W trakcie pobytu naszej dziennikarki Patrycji Jenczmionki – Błędowskiej na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Wiele dzieci odebranych w trakcie porodu przez siostrę Annucjatę w Essiengbot nosi jej imię.

Siostry Opatrzności Bożej na placówce misyjnej Essiengbot posługują od 2000 roku. Zgromadzenie w Kamerunie służy jeszcze na misji w Ayos.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content