Roman Szełemej o funduszach unijnych oraz sytuacji w wałbrzyskim szpitalu

fot. facebook. pl

Stowarzyszenie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa apeluje do marszałka o rozmowy oraz bardziej przejrzysty podział środków unijnych, które trafią z programu operacyjnego na lata 2021 – 2027.

W Porannym Gościu Radia Rodzina, prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej podkreślił, że choć trwają konsultacje ws. funduszy unijnych to powinny zostać poprzedzone rozmowami z samorządowcami, a tych praktycznie nie było.

Prezydent dodaje, że w końcu udało się spotkać z zarządem województwa, jednak włodarz Wałbrzycha zaznacza, że jedno spotkanie to zdecydowanie za mało.

Nasz Poranny Gość dodaje, że propozycje zarządu ws. podziału funduszy unijnych nie zostaną zatwierdzone przez Komisję Europejską w takiej formie, jaka obecnie jest prezentowana.

W ostatnich dniach powrócił temat szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu, gdzie przez wiele lat prezydent Roman Szełemej pełnił funkcję dyrektora oddziału Kardiologicznego. Teraz wałbrzyska prokuratura sprawdzi m.in. czy pracownicy fałszowali czas pracy. Są również inne kwestie sprawdzane, jednak prokuratura nie ujawnia szczegółów.

Poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content