Roman Szełemej: Moje zwolnienie trwało 3 minuty. Dowiedziałem się od Samorządu Województwa

fot. facebook. pl

Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha i do niedawna jeszcze ordynator kardiologii wałbrzyskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego odniósł się do zarzutów pod swoim adresem dot. naruszenia z zakresu regulaminu i czasu pracy. Dyrekcja szpitala dopatrzyła się wielu nieprawidłowości np. pobrania wynagrodzenia za dyżur, podczas którego nie było ordynatora w placówce. Czy takie sytuacje miały miejsce jak w dniu 24 kwietnia?- jak napisano w oświadczeniu?

Wszystkie zarzuty są całkowicie nieprawdziwe. Swoich racji dowiodę w sądzie – mówi Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha.

Prezydent Wałbrzycha twierdzi, że jego zwolnienie to zemsta i atak polityczny.

Ponad 400 tys. miał zarobić Roman Szełemej jako lekarz kardiolog od stycznia do lipca w lokalnym szpitalu. Prezydenta pytaliśmy czy to prawda, że placówka wypłaciła mu dodatkowe 165 tysięcy złotych jako ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

– Trzeba zapytać dyrekcję o wypłacony urlop, odpowiedział były ordynator.

Prezydent Wrocławia i kilkudziesięciu samorządowców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Dolny Śląsk Wspólna Sprawa (23 września) w ramach gestu solidarności z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem, pojawili się przed szpitalem i wyrazili sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji. Prezydenta Wałbrzycha wsparł także Donald Tusk.

– To poparcie ma dla mnie kluczowe znaczenie – zaznacza Roman Szełemej.

Czy ten gest solidarności oznacza poparcie dla Romana Szełemeja w ubieganiu się o stanowisko nowego przewodniczącego PO?

Wybory odbędą się 23 października. Obok prezydenta Wałbrzycha, którego poparł Grzegorz Schetyna, kandydatem na przewodniczącego PO w regionie jest poseł na sejm Michał Jaros.

Z Romanem Szełemejem rozmawialiśmy także o poziomie wyszczepienia w Wałbrzychu.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content