Rańda w #PORANNYGOSC o zimowych …

fot. PJB/RR

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Po 6 dniach od rozpoczęcia igrzysk wciąż bez medalu dla polskiej reprezentacji. Polscy skoczkowie poza podium, bieg Zbigniewa Bródki został sklasyfikowany na 12. pozycję, a Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintem stylem klasycznym.

 - Mamy wschodzące gwiazdy. Pamiętajmy, że jednak nasz kraj nie jest dobrym miejscem do uprawiania sportów zimowych, mówi Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy.

Organizatorzy narzekają na silny wiatr i mrozy. Czy naszej kadrze brakuje formy czy szczęścia? – Szczęście sprzyja lepszym, dodaje sportowiec.

Medalu nie udało się zdobyć Zbigniewowi Bródce, który był najlepszy z Polaków, mimo że jeszcze trzy tygodnie miał poważną kontuzję.

Oceniliśmy także szansę zawodników z Dolnego Śląska. – To młodzieżowi mistrzowie świata, jednak magia wydarzenia paraliżuje zawodników.

W Pjongczangu jest 5 sportowców z naszego regionu. Dwie łyżwiarki szybkie: Natalia Czerwonka i Kaja Ziomek oraz saneczkarze: Maciej Kurowski, Jakub Kowalewski oraz Wojciech Chmielewski.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiałą Patrycja Jenczmionka – Błędowska


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content