Radni wrocławscy w „Porannym Gościu” …

fot. Radio Rodzina

Wypadek na ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu, podwyżki za wodę, Honorowy Obywatel Wrocławia, WBO, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – te tematy poruszyliśmy w audycji "Poranny Gość " z radnymi miasta Wrocławia Urszulą Mrozowską i Rafałem Czepilem

Kilkanaście osób rannych  – to bilans zderzenia dwóch tramwajów w centrum Wrocławia, do którego doszło wczoraj.

– Jestem zaniepokojona zbyt dużą ilością wypadków i kolizji mówiła dziś w audycji “Poranny Gość” Urszula Mrozowska radna miejska z Komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą.

– Mam wrażenie, że nadzór jest nad taborem jest niedostateczny, a także wymaga on innowacji – mówi radny z PiS – Rafał Czepil.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Tramwaj linii 33 najechał na tramwaj linii 10.

Motorniczowie byli trzeźwi. MPK zabezpieczyło  materiały niezbędne do wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia. Dziś w obecności biegłego zostanie przeprowadzone badanie sprawności technicznej obydwu tramwajów. Materiały te pozostaną do dyspozycji policji, która będzie w tej sprawie prowadziła dochodzenie.

Z radnymi rozmawialiśmy także o podwyżce za wodę. Od marca za wodę we Wrocławiu zapłacimy więcej o 16 proc.

Klub Radnych PiS głosował przeciwko wprowadzeniu podwyżek. Rafał Czepil z PiS mówi, że nie powinno być budowane Hydropolis za blisko 60 mln złotych skoro planuje się podwyżki dla mieszkańców.

– Hydropolis nie zostało sfinansowane z opłat, które wnosimy za wodę, zaznacza Urszula Mrozowska.

Koszt funkcjonowania „Hydropolis” szacuje się na 4 mln zł rocznie.

POSŁUCHAJ:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content