Radni miejscy będą dyskutować nad …

fot. PJB/RR

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Miejskiej Wrocławia odbędzie się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2016 rok. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na oświatę, transport i gospodarkę komunalną.

W tym roku deficyt wyniesie 65,5 mln zł. Jak podkreśla dzisiejszy Poranny Gość Jan Chmielewski z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza z Platformą Obywatelską – budżet jest stabilny.

Wzrost cen będzie dotyczył rachunków za wodę. Niewykluczone zostały także podwyżki opłat na cmentarzach komunalnych. Budżet Wrocławia będzie mniej inwestycyjny bo spadną dochody miasta. W przyszłym roku mają wynieść niespełna 3mld 820 mln zł. Koszty zadłużenia miasta są przerzucane na mieszkańców – mówił drugi Poranny Gość Marcin Krzyżanowski, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej.

Na inwestycje w 2016 r. miasto chce przeznaczyć 615 mln zł, to o ok. 200 mln zł mniej niż w tym roku. Skarbnik Marcin Urban podkreśla, że pieniędzy jest mniej, bo Wrocław – tak jak inne miasta – czeka na nowe środki unijne.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content