Przemysław Czarnecki w #PorannyGość o …

fot. Radio Rodzina

Nasilająca się rosyjska propaganda jest zagrożeniem dla Europy – tak uznała większość europosłów przyjmując rezolucję w tej sprawie. Autorką tego dokumentu jest polska deputowana Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych.

Przemysław Czarnecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Poranny Gość Radia Rodzina zaznaczył, że ten temat dyskutowano już wcześniej także w Polsce:

Przyjęta rezolucja nie ma charakteru prawnie wiążącego. To polityczny sygnał i apel do unijnych rządów i Komisji Europejskiej o skuteczną walkę z rosyjską propagandą, dodaje Czarnecki:

Dokument autorstwa Anny Fotygi mówi też o wrogiej propagandzie z południa – terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego.

Za rezolucją głosowało 304 eurodeputowanych, 179- przeciwko, 208 wstrzymało się od głosu. W dokumencie mowa jest o przeinaczaniu faktów, wzbudzaniu wątpliwości, blokowaniu decyzji i dyskredytowaniu europejskich instytucji. W rezolucji czytamy też, że władze na Kremlu wykorzystują instytuty badawcze, wielojęzyczne stacje telewizyjne, agencje informacyjne i media społecznościowe, by dzielić Europę i zakłamywać historię.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Rozmawiał Krzysztof Kunert.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content