Przed nami 36. Światowy Dzień Młodzieży

fotolia.com

20 i 21 listopada w ramach świętowania 36. Światowego Dnia Młodzieży wszyscy młodzi zaproszeni są na Ostrów Tumski.

Papież w tych pierwszych słowach w liście do młodych mówi: „Chciałbym raz jeszcze wziąć was za rękę, by wspólnie podążać w duchowej pielgrzymce, która prowadzi nas ku Światowemu Dniowi Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku”. Papież Franciszek wraz z księdzem arcybiskupem, naszym metropolitą wrocławskim księdzem Józefem Kupnym zapraszają wszystkich młodych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, niech czują się częścią kościoła i tego synodu, który się rozpoczął – podkreśla ks. Mariusz Sobkowiak, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

W sobotę 20 listopada o 10.30 Mszę św. w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła odprawi bp Jacek Kiciński CMF. Po wspólnej Eucharystii w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego uczestnicy wezmą udział w Parlamencie Młodych.

To okazja do wyrażenia przez młodych swojego zdanie na temat Kościoła, przedstawienia swoich pragnień i potrzeb życia duchowego..

Niedziela Młodych odbędzie się pod hasłem: „Wstań. Ustanowiłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. O 13.15 rozpocznie się rejestracja w auli PWT, a o 13.45 zaplanowano „Twórczy ferment”. O 15.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. O 16.30 odbędzie się koncert ks. Jakuba Bartczaka .

Gośćmi rozmowy „Dziś w Kościele” są: ks. Mariusz Sobkowiak i Zofia Michałek. Posłuchaj całej audycji:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content