Projekt Dopalaczom mówimy NIE

źródło: Facebook ,,Dopalaczom mówimy nie"

Egzemplarze kolekcjonerskie, środki do czyszczenia komputerów albo na oko niewinnie wyglądające kolorowe cukierki. Dopalacze potrafią się kamuflować. W istocie to niezwykle groźne substancje psychoaktywne – syntetyczne narkotyki, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.

Dopalacze stanowią alternatywę dla ,,tradycyjnych” narkotyków tj. amfetamina, heroina, LSD czy marihuana. Od tych wymienionych różni je jednak skład chemiczny, który jest dosłownie nieprzewidywalny. Ten sam dopalacz za każdym razem może zawierać inne substancje – nigdy nie wiemy, po co tak naprawdę sięgamy. Dopalacze działają na mózg oraz pozostałe narządy, upośledzając i utrudniając twoje funkcje poznawcze oraz życiowe. Szkody, jakie mogą wyrządzić, będą nieodwracalne, ponieważ swoim silnym działaniem uszkadzają neurony – tak jak zbyt duże napięcie elektryczne spala przewody…

O niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy oraz o pomocy, jaką dolnośląskie instytucje proponują uzależnionym, rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Elżbietą Mickiewicz-Dytko, prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, oraz Dominikiem Krzyżanowskim, dyrektorem Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Elżbieta Mickiewicz-Dytko, prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego
Dominik Krzyżanowski, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu ,,Dopalaczom mówimy NIE” oraz na stronie Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Projekt „Dopalaczom mówimy NIE” Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego Sp. z o.o. we Wrocławiu finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.Okres realizacji projektu październik-grudzień 2019.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content