Prof. Piotr Ponikowski o sukcesie Uniwersytetu Medycznego w rankingu „Best Global Universities”

mat.prasowe/USK

7. miejsce wśród wszystkich polskich uczelni i pozycja lidera wśród uczelni medycznych z naszego kraju – to wyniki klasyfikacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kolejnej edycji rankingu „Best Global Universities”.

Ranking komentuje prof. Piotr Ponikowski – rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

– Wyniki tej klasyfikacji są odzwierciedleniem pracy ostatnich lat, cieszę się, że po rankingu szanghajskim, kolejne światowe zestawienie potwierdza mocną pozycję Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – mówi rektor uczelni prof. Piotr Ponikowski.

Jeden z najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców dodaje, że jest to też potwierdzenie, że odpowiednio prowadzona działalność naukowa pozwala polskim uczelniom swobodnie konkurować z resztą świata.

Report należy do najbardziej prestiżowych rankingów akademickich świata. Tym razem sklasyfikowano 1750 uczelni z 90 krajów, w tym aż 42 z Polski.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uplasował się na miejscu 7. i 870 na świecie (awans z 908) oraz ponownie jest najwyżej sklasyfikowaną uczelnią medyczną w gronie pochodzących z Polski.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content