Prof. Marczak w #PORANNYGOSC o …

fot. MC/RR

Wczoraj Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego.

Premier w swoim wystąpieniu podkreślił, że punktem odniesienia jego rządu będzie bezpieczna rodzina, godna praca i mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób.

Zapytaliśmy Porannego Gościa Radia Rodzina geopolityka prof. Tadeusza Marczaka, jak możemy rozumieć deklaracje nowego premiera?

Wszystko wskazuje na to, że po nowym roku będą zmiany personalne w rządzie. Głośno mówi się o dymisji Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

 – Już dawno minister Waszczykowski powinien sam podać się do dymisji – podkreśla prof. Marczak:

Jako kandydata na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych wymienia się Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Czy to dobra zmiana?

W rozmowie z Porannym Gościem poruszyliśmy również kwestię stosunków Polski z Ukrainą. Ukraina nadal blokuje ekshumacje szczątków Polaków zabitych na Wołyniu. Sprawa może się zmienić, jeśli Polska strona odbuduje pomnik UPA w Hruszowicach i ukaże winnych jego zniszczenia.

– Ta sprawa jest bezkompromisowa – podkreśla Poranny Gość:

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TV Trwam podkreślił, że „na pewno nie odstąpimy od prawdy historycznej, uważam że relacje na przyszłość z Ukrainą można budować tylko na prawdzie”

 - Myślę, że nowy premier może ostatecznie rozwiązać kwestię prawdy historycznej – dodaje prof. Marczak:

Premier Morawiecki wygłosi swoje exposé dzisiaj o godzinie 16:00, a jutro w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał Mateusz Cieniawski.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content