Prof. Drobnik: Dlaczego osoby zaszczepione mają ponosić konsekwencje czyjeś głupoty czy egoizmu?

archiwum prywatne

W ciągu minionej doby w Polsce odnotowano 6265 zakażeń koronawirusem – ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Od wczoraj zmarły 93 osoby. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, w szpitalach jest 5 tysięcy 416 chorych na Covid-19. To o 374 osoby więcej niż wczoraj. 22 października odnotowaliśmy rekord czwartej fali pandemii na Dolnym Śląsku.

– Jesteśmy na etapie istotnego przyśpieszania czwartej fali  – mówi prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Profesora pytaliśmy także o wprowadzaniu żółtych i czerwonych stref. – Nie ma nic gorszego niż reguły, których się nie przestrzega. Nie dano narzędzi do weryfikacji – mówi prof. Drobnik.

Naczelnego epidemiologa pytaliśmy także o ewentualny lockdown. Dlaczego osoby zaszczepione mają ponosić konsekwencje czyjeś głupoty czy egoizmu? – pyta doktor.

Ile osób musi zachorować, zostać kalekami czy cierpieć z powodu ograniczenia dostępności do ochrony zdrowia? – pyta profesor.

Jeśli ktoś się nie szczepi i nie ma przeciwskazań do szczepień to taka osoba jest głęboko egoistyczna lub niezbyt mądra. Ile osób musi zachorować, zostać kalekami czy cierpieć z powodu ograniczenia dostępności do ochrony zdrowia? – pyta profesor.

-Dajmy narzędzia do weryfikacji pracodawcom, by mogli sprawdzić kto jest zaszczepiony a kto nie, czy narzędzia do weryfikacji limitów w sferze publicznej. Osoby niezaszczepiony nie powinny korzystać z pewnych obszarów życia społecznego, gdyż stanowią zagrożenie dla czyjegoś zdrowia i życia – puentuje prof. Drobnik.

Zdaniem profesora pandemia zakończy się za dwa, trzy lata.

Na kwarantannie jest 199 tysięcy 527 osób – 34 tysiące więcej niż wczoraj.
Jak dotąd za ozdrowieńców po zakażeniu koronawirusem uznano 2 miliony 690 tysięcy 118 osób.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content