Prof. Anna Pacześniak: Politycy zauważyli dobro wyższe ws. koronawirusa

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Sejm przyjął ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Za przyjęciem specustawy głosowało 400 posłów, przeciw było 11, a od głosu wstrzymało się 7.

– Choć każda strona polityczna mówiła, że koronawirus jest wykorzystywany politycznie, to w sytuacji realnego zagrożenia politycy zbierają się w szeregi, mówi politolog, prof. Anna Pacześniak z Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na jak długo wirus z Wuhan połączy posłów? – Temat nie zniknie, a w momencie pojawienia się wirusa się w Polsce może być wykorzystywany, dodaje prof. Anna Pacześniak z Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Próba wykorzystywania wirusa w kampanii prezydenckiej może być bronią obosieczną, jednak myślę, że pokusa będzie. Opozycja ma trochę łatwiej, gdyż rządzący odpowiadają za bezpieczeństwo obywateli.

Ustawa m.in. przewiduje działania na wypadek „kryzysowej sytuacji” w związku z epidemią koronawirusa czy reguluje kwestie w zakresie funkcjonowanie szkół w czasie epidemii, gospodarki, prawa farmaceutycznego, powinności Głównego Inspektora Sanitarnego.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content